Butik 191 Kvm | Östra hamngatan 46-48, Göteborg

En trappa upp från samma entré som idag brukas av Lagerhaus finner ni denna butikslokal om 191 kvm. Lokalytan som idag nyttjas som butik var förr i tiden en av balkongerna från gamla Cosmorama-biografens balkonger. Lokalen besitter en hel del historia och det finns möjligheter att anpassa lokalen efter den verksamhet som kommer bedrivas.

Icono

FAKTA

Stad::Göteborg

Område::Centrum

Typ av objekt::Butik

Storlek::191

Icono

OMGIVNING

Relier är en av Sveriges största förmedlare av kommersiella lokaler, vi förmedlar årligen ca 50 000 kvm lokalyta. Vi har uppdrag av fastighetsägare och andra företag som önskar hyra ut sina lediga lokaler. Relier kan erbjuda Er hela vårt kontaktnät och kostnadsfritt presentera er intressanta lokaler. En kontakt med oss ger 1 000 lokalalternativ i Sverige, kontakta oss redan idag så tar vi ett förutsättningslöst möte. Besök gärna vår hemsida, www.relier.se, för fler alternativ och mer information!

Icono

Service

Finns all tänkbar närservice runtomkring dig!

Icono

KOMMUNIKATIONER

Centrala Göteborg har mycket goda kommunikationer med buss och spårvagn, som transporterar er över hela staden via knutpunkter som Brunnsparken och Drottningtorget. I Centrala Göteborg finner man även Göteborg Centralstation med tåg för den som pendlar eller kommer från övriga delar av landet. Det är även en stad som är lättillgänglig att transportera sig runt med cykel. Hyrcyklar finns exempelvis.

Rebecka Polhem
ANSVARIG UTHYRARE

[email protected]

+46 (0)736-99 47 01

8 + 14 =