Lager 290 Kvm | Högavägen 4, Floda

Yteffektiv lageryta som är belägen utmed E20 med fantastiskt skyltläge. Fastigheten är placerad i direkt anslutning till Flodamotet strax öster om Göteborg.

Lokalen har entré via lastbrygga från baksidan av fastigheten och lämpar sig utmärkt som lager eller enklare verkstad eller varför inte ett showroom. Ytorna är ljusa och öppna med fönster i två väderstreck vilket ger ett trevligt intryck. Takhöjden är vid högsta punkt 4 m, lägsta punkt är 3,3 m. Portens mått är, höjd 2,4 m och bredd 2,3 m.

Idag saknas utrymme för pentry och WC men kan byggas för kommande hyresgäst.

Antal möjliga arbetsplatser: 10 st.

Besöksparkering finns vid fastigheten.

Inom fastigheten finns fler byggnader som tillsammans skapar entrén till Floda. Fastigheten har ett utmärkt skyltläge utmed E20. Idag inhyser byggnaderna en blandning av handel och service

I nära anslutning till fastigheten finns en pizzeria, en obemannad bensinstation och en biltvätt, andra hyresgäster i fastigheten är Portens gym och zoobutiken Djurnära.

Icono

FAKTA

Stad::Floda

Område::

Typ av objekt::Lager

Storlek::290

Rebecka Polhem
ANSVARIG UTHYRARE

[email protected]

+46 (0)736-99 47 01

9 + 10 =